Portal studencki - dlaStudenta.plZima - serwis narciarski

Na narty i snowboard do Dwóch Dolin

2014-01-24

Dobrze przygotowane stoki, atrakcyjna baza noclegowa w pobliżu stacji narciarskiej oraz imprezy dla miłośników białego szaleństwa powodują, że Dwie Doliny to idealne miejsce na aktywny wypad w góry w gronie znajomych! Dzięki specjalnie przygotowanej ofercie każdy, kto odwiedzi Wierchomlę i Szczawnik k. Muszyny nie będzie się nudził!

TRASY ZJAZDOWE

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to jedna z największych stacji  narciarskich w Polsce.  Położona jest w Beskidzie Sądeckim i jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów (Wierchomlę ze Szczawnikiem k. Muszyny). Dwie Doliny to 15 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, z czego ponad 6 km jest oświetlona i umożliwia szusowanie jeszcze po zmierzchu. Tylko w Dwóch Dolinach dla miłośników białego szaleństwa jest dostępna najdłuższa w Polsce oświetlona trasa zjazdowa o długości 3 km. W tym sezonie oświetlony został kolejny stok  - „POLANKI” – ulubiona trasa zjazdowa narciarzy i snowboardzistów w Dwóch Dolinach. Na terenie całego ośrodka znajdują się liczne punkty gastronomiczne, gdzie można odpocząć oraz zjeść coś smacznego i wypić napoje rozgrzewające, szkoły narciarskie, wypożyczalnie oraz przechowalnie sprzętu, a zwolennicy jednej deski mogą spróbować swoich sił w SNOW PARKU.

SKIPASSY

Dużym udogodnieniem dla miłośników białego szaleństwa jest jeden SKIPASS na wszystkie wyciągi. Kupujesz jeden karnet i korzystasz ze wszystkich wyciągów i tras zjazdowych w Dwóch Dolinach! Ceny karnetów utrzymują się na tym samym poziomie od zeszłego roku, a według corocznego Raportu Zimowego portalu Onet.pl w Dwóch Dolinach można zakupić najtańsze SKIPASSY wielodniowe.

BAZA NOCLEGOWA

Obszar Dwóch Dolin to również świetna baza noclegowa w pobliżu stoku narciarskiego. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa są dostępne liczne pensjonaty, kwatery prywatne oraz klimatyczne i drewniane Domki na Górce. Bardziej wymagający turyści mogą skorzystać z oferty ***Hotelu Wierchomla SKI&SPA Resort. Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla to także bogate zaplecze rekreacyjne. W hotelu dostępne jest SPA, kryty basen, jacuzzi, sauna, siłownia, kawiarenka internetowa oraz bankomat.

CO PO NARTACH?

W każdy czwartek tego sezonu w Restauracji hotelowej Tysina można zasmakować regionalnych smakołyków. Kto jeszcze nie próbował cyru, kapuściorka czy zupy gospodarskiej górali musi przyjechać do Dwóch Dolin! Serdecznie zapraszamy w podróż po krainie wierchomlańskich smaków! Na terenie ośrodka organizowane są również kuligi, biesiady przy palenisku, imprezy Après-skioraz wieczory z muzyką góralską.

KALENDARZ IMPREZ – WIERCHOMLA I SZCZAWNIK

Dwie Doliny to również miejsce, w którym każdego roku odbywają się liczne imprezy na stokach. W tym sezonie zaplanowaliśmy m.in. : imprezę ZIMOWE PEJZAŻE POGRANICZA (08.02.2014 r., Szczawnik), The 7 SINs CITY IMPREZA GRZECHU WARTA (08.02 - 09.02.2014 r., Wierchomla), TestDRIVE vol. 5 - cykliczna impreza, organizowana przez społeczność aDECHAde.com (21.02. - 23.02.2014 r., Wierchomla), ZIMOWE WYZWANIE – zawody narciarskie i snowboardowe (23.02.2013 r., Wierchomla), a na zakończenie sezonu impreza Gwizdy na nartach – zawody narciarskie gwiazd w Dwóch Dolinach (07.03.2014 r., Wierchomla).

Więcej: http://www.wierchomla.com.pl/stacja-narciarska-zima/kalendarz-imprez

WARUNKI NARCIARSKIE

Dwie Doliny to jedyne, poza Podhalem miejsce w Polsce, w którym wszystkie wyciągi i koleje linowe uruchomione z początkiem grudnia funkcjonują nieprzerwanie. Od 21.01, w związku z ochłodzeniem i nadejściem mrozów stoki, zarówno po stronie Wierchomli i Szczawnika (k. Muszyny) są naśnieżne. Po stronie Wierchomli działają wyciąg Wierchomla 1 oraz Stonoga (stok dla początkujących), a po stronie Szczawnika kolej Szczawnik 1. W sobotę uruchomiony zostanie wyciąg POLANKI. Więcej informacji o bieżących warunkach na stokach można podejrzeć na kamerach LIVE dostępnych na stronie www.wierchomla.com.pl.

Zapraszamy na wypad w góry do Dwóch Dolin!

ip

Fot. Positive Colors, Konrad Rogoziński
Zdjęcia z Otwarcia Sezonu Zimowego 2013/2014, Dwie Doliny 7.12.2013 r.

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama