Portal studencki - dlaStudenta.plZima - serwis narciarski

Szykujesz się do sezonu narciarskiego? Zobacz, dlaczego warto mieć ISIC?

2015-01-07

Sezon w pełni, trasy czekają, a Ty już planujesz, gdzie tym razem będziesz szalał na nartach lub desce. Wybierając zimowy aktywny wypoczynek na stoku, pamiętaj jednak o kilku bardzo ważnych zasadach.

Po pierwsze przygotowanie fizyczne. Ci, którzy z deskami podwójnymi lub pojedynczą są za pan brat, wiedzą jak to wygląda w praktyce. Wstajesz rano po intensywnym dniu na stoku i czujesz, że każdy krok sprawia Ci ból. To akurat najlepszy ze scenariuszy - zakwasy prawie zawsze pojawiają się po intensywnym wysiłku fizycznym. Znacznie gorszy to poważniejsza kontuzja, która wyeliminuje Cię z całego sezonu. Pamiętaj zatem o przygotowaniu fizycznym, jeśli na co dzień nie uprawiasz sportu. Na miesiąc przed planowanym wyjazdem zacznij się „ruszać” - codzienne rozciąganie lub jogging, to proste, najlepsze i najskuteczniejsze sposoby. Możesz też poszukać odpowiednich zestawów ćwiczeń dla narciarzy w internecie lub zapytać o nie znajomego trenera.

Warto zadbać także o ubezpieczenie. Karty studenckie, jak np. ISIC w zupełności wystarczą. W przypadku wyjazdu zagranicznego warto zwrócić uwagę na opcję podróżną i dokupić do niej tę o odpowiedzialności cywilnej. Jeżeli planujesz wypoczynek w Polsce, wystarczy karta z ubezpieczeniem NNW Polska i OC. Oprócz ubezpieczenia na stoku będziesz miał również ubezpieczenie przez 24h na dobę, a więc na uczelni i gdziekolwiek będziesz przez cały rok. Należy pamiętać o prostej zasadzie: gdziekolwiek jesteśmy, cokolwiek robimy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń losowych, czy też wypadków, możemy jednak postarać się zminimalizować ich skutki finansowe.

Skoro jesteśmy już przy finansach, to w przypadku ISIC nie możemy zapominać o zniżkach, które zapewnia karta. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje, które cieszą się największą popularnością:

Słowacja
Na Słowacji najpopularniejszym ośrodkiem wśród Polaków jest Chopok. Bliskość tego miejsca, idealne warunki i wysoki poziom obsługi rokrocznie przyciągają narciarzy nie tylko z Polski, lecz także z całej Europy. Dla posiadaczy ISIC karnety są dostępne w cenie „Junior”.
http://www.jasna.sk/pl/cenniki/cennik-karnetow-narciarskich-zima-20142015/

Czechy

W Czechach takim ośrodkiem jest Spindleruv Mlyn, czyli po polsku Szpindlerowy Młyn. Jest to jeden z najlepszych kurortów narciarskich w Czechach. Są tam dwa kompleksy: Medvědín i Svaty Petr, na których obowiązuje wspólny skipass i pomiędzy którymi kursuje skibus. Z ISIC za karnet zapłacicie 20% mniej.
http://www.skiareal.cz/pl/slevy-zima

Polska
Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane to zimowa stacja sportowa wraz z zespołem wyciągów, tras narciarskich i snowboardowych, szkołą narciarską z wypożyczalnią sprzętu zimowego oraz zapleczem gastronomicznym. Z ISIC przysługuje bilet ulgowy.
http://isic.pl/pl/benefit.html?id=89890

Więcej o ubezpieczeniu i zniżkach dowiecie się na stronie www.isic.pl

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama