Portal studencki - dlaStudenta.plZima - serwis narciarski

We Wrocławiu ruszy festiwal snowboardowy!

2013-11-20

Początek sezonu 2013/2014 może być w tym roku wyjątkowy dla miłośników snowboardów. Wszystko za sprawą pierwszej edycji festiwalu GO*POW all about snow, która wystartuje już 30 listopada. To unikatowe wydarzenie będzie okazją do spojrzenia na deskę z bardzo różnych stron. W programie m.in. konkurs filmowy, warsztaty, wykłady, pokazy jibbingu, prezentacja najnowszego sprzętu, pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty i - przede wszystkim - impreza w klubie Bezsenność, na której uczestnicy oficialnie powitają zimę.

GO*POW all about snow to festiwal, który za główny cel stawia sobie promowanie „kultury śniegu” oraz dobrej zabawy, jaką jest jazda na desce. Imprezę otworzy cykl warsztatów, które rozpoczną się o godz. 10:30 w klubie Bezsenność. Zajęcia w dwóch salach poprowadzą m.in. dr Piotr Kunysz z wrocławskiej AWF, Marcin Kin – fotograf Red Bulla, Maciek Niebudek i Dariusz Żak – specjaliści od konserwacji sprzętu z TOKO Polska oraz wielu innych. W trakcie, gdy zapisani wcześniej uczestnicy festiwalu będą pogłębiać swoją wiedzę w dużej sali klubu, każdy, kto tylko interesuje się snowboardem będzie miał okazję obejrzeć nowości sprzętowe na zbliżający się sezon oraz wziąć udział w konkursach i promocjach przygotowanych przez wystawców. W ciągu dnia nie zabraknie także samej jazdy na desce – przed klubem, w Pasażu Niepolda ustawiona zostanie strefa jibbingowa Elementary, na której będzie można spróbować swoich sił w starciu z przeszkodami na śniegu.

O godz. 17:00 uczestnicy zbiorą się w Kinie Nowe Horyzonty, gdzie rozpocznie się część filmowa GO*POW. Na dużym ekranie wyświetlone zostaną filmy snowboardowe, wśród których zobaczymy m.in. zapierający dech w piersiach freeride’owy "Out N About", pełen ciężkiego ulicznego klimatu "Busit", najnowszą polską produkcję "WHAT A BIGOS", ewolucje dziewczyn z "Lipstick Production" w ich najnowszym "Boobilicious" oraz inne ciekawe produkcje. Na miejscu obecni będą także niektórzy twórcy filmów, którzy opowiedzą o kulisach ich powstawania. W trakcie przeglądu filmowego zostaną wręczone nagrody zwycięzcom GO*POW Video Challenge – konkursu na krótkie, amatorskie filmy snowboardowe. Finaliści odbiorą nagrody w kategorii Nagroda Publiczności, Nagroda Jury oraz Najlepszy Rider. – Konkurs ma na celu wyłowienie talentów na polskiej scenie, zarówno filmowców, jak i riderów – mówi Marcin Jellinek, dyrektor festiwalu GO*POW. – Wiele bardzo zdolnych osób nie ma możliwości zaprezentowania swoich dokonań szerszej grupie odbiorców i mamy nadzieję, że my im tę możliwość damy – dodaje organizator GO*POW.

Po kinowym popołudniu uczestnicy przeniosą się ponownie do Bezsenności, gdzie rozpocznie się ostatnia część GO*POW, czyli afterparty. Imprezę rozkręcać będą DJ-e Red Bulla – Prescot i Novicky, a jej scenariusz napiszą już sami festiwalowicze.

Bilety w cenie 35 zł można już kupić w kasie Kina Nowe Horyzonty oraz na stronie www.kinonh.pl. Zapisy na warsztaty rozpoczną się 22 listopada.

Więcej informacji na: www.gopofestival.pl

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama